Kaip sumažinti drėgmę namuose be brangios įrangos?

Kaip sumažinti drėgmę namuose be brangios įrangos?

Kodėl per didelė drėgmė kenkia jūsų namams ir sveikatai?

Drėgmė virš 60 % skatina pelėsio, dulkių erkučių ir grybelių dauginimąsi. Rezultatas – ne tik juodos dėmės ant sienų, bet ir alergijos, kvėpavimo problemos bei daiktų greitesnis dėvėjimasis. Prieš griebiantis brangaus elektrinio sausintuvo, verta išbandyti paprastas, mažai kainuojančias priemones, kurios dažnai suteikia stebėtinai gerą efektą.

Kasdienė vėdinimo rutina: 5 × 5 × 5 taisyklė

Vėdinkite kambarius penkis kartus per dieną, po penkias minutes ir 5 cm plačiai atvertais langais. Toks „skersvėjo dušas“ greit ištraukia drėgną orą ir neleidžia sienoms atšalti. Ypač svarbu vėdinti ryte po miego ir vakare po maisto gaminimo ar prausimosi – tuomet išsiskiria daugiausia garų.

Kepamoji soda ir rupioji druska – pigūs drėgmės sugerėjai

Į plastikines dėžutes suberkite po 200 g valgomosios sodos ar rupios akmens druskos ir pastatykite prie palangės, spintoje ar vonios kampe. Šios medžiagos per 24–48 val. sugeria perteklinę drėgmę. Kai kristalai sudrėksta ir sukietėja, pakeiskite naujais. Vieno kilogramo druskos pakanka mėnesiui nedideliam kambariui.

Kalcis chloridas (CaCl₂) maišeliuose – „pusiau profesionalus“ sprendimas

Statybos centruose parduodami kalcio chlorido pakabinami maišeliai kainuoja apie 5 €. Jie geba sugerti iki 2 l vandens ir tinka drabužinėms, sandėliukams, palėpei. Maišius išsipildžius, pakanka išpilti skystį ir įdėti naują kasetę.

Drėgmę mėgstantys kambariniai augalai – natūrali filtravimo sistema

Tokie augalai kaip Chlorophytum comosum (svogūninė chlorofitas), taikos lelija (Spathiphyllum) ar angl. „Boston“ paparčiai (Nephrolepis exaltata) iš aplinkos aktyviai „geria“ vandens garus ir išskiria deguonį. Keli vazonai miegamajame ar vonios kambaryje gali sumažinti drėgmę 5–10 % ir kartu pagerinti oro kokybę.

Virtuvės ir vonios ištraukėjų priežiūra

Net geriausias garų surinktuvas bus bevertis, jei filtrai užsikimšę. Išplaukite riebalų filtrą karštu vandeniu ir sodos tirpalu bent kas 2 mėnesius. Vonios ventiliatoriui nuvalykite grotelę ir patikrinkite, ar sklendė juda laisvai – papildomas oro srautas gali numušti kelis drėgmės procentus be elektros sąnaudų padidėjimo.

Sandarumo tikrinimas: langų ir durų tarpikliai

Žiemą šaltas laukas susitinka su šiltu kambariu, todėl ant blogai sandarių langų kondensatas kaupiasi dvigubai greičiau. Uždegę žvakę prineškite prie rėmo – jei liepsna svyruoja, reikia keisti gumines tarpines ar sureguliuoti apkaustus. Tarpinių komplektas kainuoja mažiau nei 10 €, o efektyviai sumažina rasojimą.

Daugiafunkcė drėgmės barjerų strategija optimaliai namų atmosferai

Norint iš tikrųjų pažaboti drėgmę namuose, geriausia kombinacija: reguliarus „5×5×5“ vėdinimas, punktinis druskos ar sodos sugerėjų išdėstymas ir funkcionuojantys ištraukėjai virtuvėje bei vonioje. Papildomai pasirūpinus langų sandarumu ir keliais drėgmės „valgiais“ augalais, brangaus elektrinio sausintuvo gali net neprireikti. Taip neprarasite šilumos, sutaupysite elektros ir išvengsite pelėsio, užtikrindami sveiką, malonų mikroklimatą visai šeimai.